Youtube İle Para Kazanma

Youtube’da en çok gelir getiren içerikler

Youtube'da nasıl fazla para kazanabiliriz?

Youtube’da en çok gelir getiren içerikler yatırım ve bilgi içeren videolardan oluşmaktadır. Youtube içerikleri ne kadar uzun videolardan oluşursa ve izlenme süresi ne kadar uzun olursa kazanç getiriniz o kadar fazla olmaktadır. Videolarınızı hazırlarken özellikle reklam arası sürelerini ayarlayabilmek için 10 dakika üzeri olmalıdır. Reklam aralarını ayarlarken en az 5 dakika arayla reklam eklemeye dikkat etmelisiniz. Reklam aralarının birbirine çok yakın olması kanalınızın geçersiz tıklama veya politika ihlali nedeniyle iptal olmasına neden olabilir.

Videolarınız az izlenip fazla kazanç sağlıyorsa, izlenimlerim çok az diye kesinlikle umutsuz olmamalısınız. Bazı videolar milyonlarca izlenebilir ama kazanç olarak daha az kazanabilir. Önemli olan izlenme sayısı değil kazanç getirisidir. Finans üzerine yapılmış bir kanal anime üzerine yapılmış kanaldan daha az izlensede kazanç olarak daha fazla kazanmaktadır.

Youtube’da en çok gelir getiren içerikler olduğu gibi hangi ülkeden izlendiğide çok önemlidir. Amerika üzerinden gelen ziyaretçi bizim ülkemize göre 5-10 kat arası daha fazla kazanç getirmektedir. Youtube üzerinden çektiğimiz emek karşılığında daha fazla kazanmak istiyoruz ama olmuyorsa mutlaka kanalımızın hitap ettiği kitleyi değiştirmemiz gereklidir. Dünyada en fazla kullanılan yabancı dil ingilizce olduğu için içeriklerimizi ingilizce olarak hazırlamak daha mantıklı bir seçim olacaktır.

Getirisi fazla olan kategorilerden finans, forex, borsa, banka, krediler ve avukatlık konuları arasından seçim yaparak, hızlıca videolarımızı hazırlayıp kanalımıza uygun bir isim verip para kazanmaya başlayabiliriz. Youtube içerisinden kendi kategorimize uygun kanallara yorum bırakmak ziyaretçi ve abone sayımızı kısa zamanda artıracaktır. Başka kanalların videolarına yarum yapıp dikkat çekmek isitiyorsak, mutlaka dikkat çekici bir kanal ismimiz ve profil fotoğrafımız olmalıdır. Başka kanallardaki yorumlarınız başka kullanıcılar tarafından okunup sizin yazdığınız yorum ve profiliniz ile dikkat çektiği zaman kullanıcı mutlaka sizin profiliniz üzerinden kanalınızı bulacaktır. İçerileriniz ne kadar düzenli ve kullanıcı dostu olursa o kadar çabuk kanalınız gelişecektir.

Youtube'da nasıl daha fazla kazanılır
Youtube’da nasıl daha fazla kazanılır
Videolarınızın daha fazla izlenmesini ve daha çabuk önerilen videolar arasına girmesini istiyorsanız, video kapak resmini mutlaka özenle dikkat çekecek görsellikte hazırlamalısınız. Kapak fotoğraflarının izleyici kitlesine etkisi oldukça büyüktür. Video başlıklarını seçerken trend videoları araştırarak onların başlıklarına orantılı başlık atarsanız daha çabuk izleyici kitlesine ulaşabilirsiniz.

Youtube’da videolarımız arası bağlantı vermek için videolarımızın sonunda çıkan bitiş ekranlarına önceden yüklemiş olduğumuz videolarımızı eklemeye dikkat etmeliyiz. Ayrıca video kart ekleyerek izleyicilerin diğer videolarımızı izlemesini sağlamalıyız. Videolarımızı yüklerken mutlaka içeriğine uygun bir isimle oynatma listesi oluşturmalı ve videolarımızı eklemeliyiz. Bitiş ekranı, video kart ekleme ve oynatma listesi oluşturma, bu üç altın değerinde işlemi her videomuzda mutlaka uygulamalı ve izleyicinin başka kanallara yönlenmesini engellemeliyiz. Bitiş ekranı ekleme işlemi yapmadıysak izleyici video bitiminde görmüş olduğu başka kanala ait olan videooyu izleyerek sizin kanalınızı terkedecektir. Özellikle sizlere tekrar tekrar yazıyorum bu işlemleri kesinlikle ihmal etmeyin.

Tags

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close