Youtube İle Para Kazanma

Youtube Kanalından Adsense İle Para Nasıl Kazanılır?

Youtube Kanalından Adsense İle Para Nasıl Kazanılır?

Youtube ile milyonlarca para kazanıldığını bilmeyen yoktur. Ünlüler bile youtube ile para kazanma mantığını çözmüş ve youtube kanalı oluşturmuşlardır. Ülkemizde birçok kişi youtube ile para kazanmayı meslek haline getirmiştir, biz bunlara youtuber diyoruz. Youtuber olup para kazanmak isteyen birçok kişide başaramamıştır. Youtuber olmak okadar kolay bir iş değildir.

Youtube, Türkiyede 2010 yılından sonra daha fazla tanınmaya başlamıştır. Youtube ile para kazanmak isteyen kullanıcılar, daha fazla para kazanmak için spam yapmaya başladılar. Spam kendisine ait olmayan içerikleri paylaşmak, kopya içerik anlamına gelmektedir. Youtube, spam içerikleri azaltmak için tedbirler almaya başladı. Youtube tedbir aldıkça spam yapan kullanıcılar bu engelleride tek tek atlamayı başardılar.

Youtube para kazanan herkesin ödemesini aksatmadan yapıyor ama, kopya içerikleri o kadar çoğalmaya başlamıştıkı tedbirler yeterli gelmemeye başlamıştı. Para kazanıpta kapanan kanallara ödeme yapan youtube, artık kapanan kanallara ödeme yapmamaya başladı. Spam kanalların hepsini daha sıkı kontrol ederek kapatmaya başladı. Partner şirketlerde bağlı kanallarda artık kapanmaya başladı derken spamın yine önüne geçilmedi.

Youtube kararlıydı spamı bitirip, herkesin özgün bişeyler üretmesini istiyordu. Bir yazı yayınlayarak kanallara belirli şartlar getirdiğini duyurdu. Youtube para kazanma kurallarını değiştirmişti. Kanalların para kazanmaya uygun olup olmadığı artık inecenecek ve 4000 saat izlenim ve 1000 aboneye sahip olmayan, kopya içerik bulunan kanallar artık para kazanma başvurusu yapamayacaktı.

Youtube kuralları, para kazanmaya uygun olmayan kanallarıda tek tek, para kazanmaya uygun değil mesajı ile kapatmaya başladı. Youtube kurallarına göre artık para kazanmaya başvuru yapmak için son  1 yılda, 4000 saat izlenim ve 1000 aboneye sahip olmanız gerekiyor. Başvuru şartları tamam para kazanma şartlarını karşıladınız, bundan sonra onay sistemi devreye giriyor. Kopya içerik, şiddet içeren içerikler, yanıltıcı resim ve kapak fotoğrafı, sahte hesaplar yani kısaca aldatmaya yönelik herşey, spam yapılan kanallar, başvuru şartlarını karşılayıp başvurulsa bile onay verilmiyor.

Youtube ile para kazanmak istiyorsanız özgün içerikler oluşturun, herşeyi kendinizi yapın, yani hak talebinde bulunacak kimse olmasın. Sabırlı olun illaki birgün kanalınız tutmaya izlenmeye başlayacak ve para kazanaya başlayabileceksiniz. Kanalınızın para kazanma başvurusu aylarca beklemeye, incelenmeye takılabilir. Hızlı yol almak ve youtube ile para kazanmak istiyorsanız, para kazanma başvurusu yapılıp onay alan kanallardan satın alıp hemen kazanmaya başlayabilirsiniz.

Tags

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close