Adsense Kullanımı

Google Adsense Kayıt Olma

Google Adsense Kayıt Olma

Adsense Kayıt işlemi yapmak için öncelikle doğrulanmış mail adresimiz hazır bulunmalıdır. Adsense nedir kısaca tanıtımını yapalım. İnternet siteleri ve youtube videoları için büyük bir gelir kaynağıdır Adsense. Piyasada birçok reklam firması bulunmakta olup, en fazla gelir getiren ve en gelişmiş reklam firmasıdır Adsense.

Adsense, Google şirketine ait olması nedeniyle, en güvenilir reklam şirketidir. Reklam şirketleri arasında, gelirin büyük kısmını kullanıcılara dağıtmaktadır. Google Adsense reklamları yayınlayıp para kazanmak için, Google Adsense Başvuru yapmamız gereklidir.

Google Adsense Başvuru yapmadan önce, reklam yayınlamak istediğimiz platformun kurallara uygun olup olmadığını kontrol etmeliyiz. Adsense kurallarını bilmiyorsanız, www.google.com/adsense/policies sayfasından öğrenebilirsiniz.

Bazı önemli Adsense Kuralları hakkında bilgi verecek olursak, porno, vahşet, kan dehşet, küfür, ırkçılık, silah, savaş, alkol, uyuşturucu, kaçakçılık ve suç içeren içerikler için Adsense Başvuru yapmamalıyız.

Adsense Kayıt olup para kazanma günümüzde çok hızlı olarak yayılmaktadır. Adsense Kayıt işlemi yaparak reklam alan kullanıcılar, spam yaparak, yüzlerce hesap açarak kuralları ihlal etmişlerdir. Bunun üzerine önlemler alan GoogleAdsense politikaları ve kuralları için, sıkı tedbirler alarak hesapları incelemeye alıp kapatmış ve ödemeleri reklamverenlere geri iade etmişdir.

Google Adsense Kayıt işleminizi yapmadan önce, içeriklerinizin ilgi çekici ve özgün olmasına dikkat edin. Tanınmış sayfalarınızın, sitenizin ve ziyaretçilerinizin olması, başvurunuzun kabul edilmesi için önemli etkendir. Google Adsense sadece tek hesaba izin vermektedir, fazla hesap açarsanız ve tespit edilirse bütün hesaplarınız kapanabilir.

Adsense Kayıt Olma sayfasına giderek başvurumuzu yapmaya başlayalım. Sayfadan şimdi kayıt ol yazısına tıklayalım. Adsense Kayıt için hazırladığımız mail adresini girelim ve reklam göstermek istediğimiz URL’yi girelim. Adsense önerileri ve haberleri için istediklerinizi seçerek devam edin. Gelen sayfadan ülke, bölge vb. gerekli bilgileri girerek başvurunuzu tamamlayın.

Başvurunuz kabul edildikten sonra, Adsense site ekleme ve etkinleştirme işlemi yapmalısınız. Adsense hesabınıza giriş yapın ve başvuru yapılacak özelliklerin listesine ulaşın. Reklam yayınlamak istediğniz URL’yi ekleyerek size verilen kodu sitenizin HTML içerisinde bulunan <head> buraya ekleyiniz </head> etiketleri arasına ekleyiniz.

Google Adsense Başvuru sonucu bir kaç gün içinde sonuçlandığı gibi iki üç haftada sürmektedir. Sürenin uzaması, eklemiş olduğunuz sitenin yeterli trafik almamasından kaynaklı olabilmektedir. Adsense Kullanımı için gerekli bilgileri sitemizden takip edebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close