Blogger Adsense

Blogger Adsense Hesabı Açarak Nasıl Para Kazanılır

Blogger Adsense Hesabı Açarak Nasıl Para Kazanılır

Blogger Adsense hesabı açarak, bloglarımızda reklam yayınlayarak para kazanabiliriz. Blogger Adsense hesabımız olması için nasıl başvuru yapmalı ve Blogger Adsense hesabını nasıl kolayca onaylatmalıyız. Sizlerde bloğunuzdan para kazanmak istiyorsanız, Blogger Adsense hesabına başvurunuzu nasıl şartlara uygun olarak yapabileceğinizi kısaca anlatacağım. Bloglardan milyarlar kazananlar olduğundan eminim haberiniz vardır. Blogger Adsense hesabı açarak para kazanmak oldukça karlı gibi gözüksede yapılması gereken, uyulması gereken kurallar vardır. Kurallara uygun hareket etmemeniz durumunda Adsense hesabınız iptal edilir ve kazancınızıda alamayabilirsiniz.

Blogger Adsense Başvurusu Nasıl Yapılır
Blogger Adsense Başvurusu Nasıl Yapılır

Blogger Adsense Hesabını Nasıl Onaylatırız

Hepimiz biliyoruzki Adsense Hesabı onaylatmak çok kolay bir işlem değildir. Google Adsense hesabını nasıl onaylatırız, Adsense başvurusu neden red olur, Blogger Adsense başvurum neden kabul edilmiyor, sorunlarının sebeblerini bu yazımızda yanıtlamaya çalışacağız.

Blogger Adsense başvurum neden kabul edilmiyor; Blogger Adsense başvurunuz kabul edilmeme sebeblerinden biri, yayınlamış olduğunuz bloğunuzda gizlilik politikası olmayışından kaynaklanabilir. Gizlilik politikası o kadar önemlimi dediğinizi duyar gibiyim. Bloğunuzda gizlilik politikası yoksa büyük olasılıkla Blogger Adsense başvurunuz red olunur. Mutlaka bloğunuzda gizlilik politikası oluşturmalısınız. Bloğunuz veya sitenizi siz ne kadar ciddiye alırsanız, Google sizi o kadar ciddiye alır. Bloglarınızda mutlaka iletişim bölümü ve Gizlilik Politikası böümü oluşturmalısınız. Blogger Adsense hesabı başvurunuzun incelenmesinde mutlaka bu bölümler kontrol edilecektir.

Blogger Adsense Onayı İçin Uyulması Gereken Kurallar
Blogger Adsense Onayı İçin Uyulması Gereken Kurallar

Blogger Adsense hesabını nasıl onaylatırız ? Blogger Adsense hesabına başvuru yapmadan önce mutlaka en az 400 kelimelik özgün makale girişi yapmaya özen gösterin. Kesinlikle alıntı ve kopya içerik girişi yapmayın. Mutlaka 25 adet içerik girşi yapmadan Blogger Adsense başvurunuzu yapmayın.

Makalelerinizi hazırlarken, tam özgün, anlaşılır, kullanıcının anlayacağı dilde, okunma ve arama hacmi yüksek ve etkileşim yaratabilecek düzeyde olmasına dikkat edin. Telif hakkı ve kurallara uygun olmayan yazılar ve görüntüler kullanmayın.

Bloğunuzda mutlaka hakkımda ve iletişim sayfasına yer verin. Gizlilik Politikası sayfası ne kadar Adsensenin gözünde önemliyse, hakkımda ve iletişim sayfasıda o kadar önemlidir. İletişim sayfanıza ekleyeceğiniz mail adresiniz, domain adresinizin ismi ile aynı olması ve ekleyeceğiniz sosyal medya hesaplarıda Blogger Adsense başvurunuzun incelenmesi esnasında önem taşıyan faktörlerdir.

Bloğunuzun içeriği önemli olduğu kadar, görsel tasarıda o kadar önem taşımaktadır. Bloğunuzda ziyaretçiyi sıkmayacak ve aradığına hızla ulaşabileceği tema kullanmalısınız.

Blogger Adsense başvurunuzu yapmadan önce mutlaka bloğunuzun Google kaydını gerçekleştirmelisiniz. Bloğunuzun Google kaydının yapılıp yapılmadığını ve index alıp almadığını öğrenmek için, google aramasına blogisminiz.com yazarak aratabilirsiniz.

Bloğunuz hakkında googlenin başvurunuz esnasında bloğunuzu değerlendirmesi için google analystic kullanmalısınız. Bloğunuzda google analystic kullanmanız onay olma şansınızı yükseltecektir.

Blogger Adsense başvurusu yapmak için bloğunuzda başka firmalardan alınmış reklamlar olmamalıdır. Başka firmalardan alınmış reklamlar varsa mutlaka başvuru yapmadan önce kaldırmalısınız.

Blogger Adsense başvurusu yaparken, birden fazla bloğa sahipseniz şartlara en uygun olan blogl üzerinden başvurunuzu gerçekleştiriniz.

Başvuru yaparken özgün kimlik ve adres bilgilerinizle başvuru yapmaya özen gösteriniz.

Telifli görüntü kullanıyorsanız mutlaka kaynak bilgisi yazmaya özen gösteriniz.

Yaşınız 18 den küçükse bir büyüğünüz adına başvurunuz.

Bloğunuzda ücretli trafik satın alıp başvuru yapmayınız.

Adsense Hakkında Diğer Yazılarımız

Tags

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close