Google Adwords

Adwords Nedir Nasıl Kullanılır?

Adwords nedir nasıl kullanılır sorusunun cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz. Google Adwords, bütçenize göre anahtar kelimeleri belirleyerek verilen metin içerikli reklam şeklidir.

İnternet üzerinde milyonlarca insan günlük değişik arama motorları ve çeşitli anahtar kelimeleri arayarak sonuca ulaşmaya çalışıyorlar. Dünyada en fazla kullanılan arama motoru Google diğer arama motorlarına kullanımına göre kıyaslarsak oldukça üstün durumda ve uzun süre en fazla kullanılan arama motoru ünvanını bırakacağa benzemiyor.

Google Adwords nasıl çalışır ve kullanılır; Adwords hesabınızdan reklam verirken, vereceğiniz başlık kesinlikle ilgi çekici olmalıdır, örnek saç dökülmesini önlemede en yeni yöntemler, saç dökülmesinin kesin çözümü gibi konuya odak başlıklar kullanılmalıdır. Açıklama satırına etkili yazılar girilmeli ve site isminiz (domain) reklam modelinize uyumlu olmalıdır.

Google Adwords reklamlarında ücret ödemesi gösterim sayısına bakılmaz, reklama tıklayan ziyaretçi sayısına göre ödenmektedir. Tık başı Reklam ücreti, belirlemiş olduğunuz anahtar kelimelerin diğer reklam verenlerin belirlemiş olduğu rekabet fiyatlarına göre değişiklik göstermektedir. Reklam bütçesi belirlerken en yüksek fiyat veren ilk sayfada çıkmaktadır. Örnek verirsek rakip olduğunuz sektörde ilk sırada çıkmak istiyorsanız daha fazla ücret vermek zorundasınız, açık artırmalarda olduğu gibi.

Adwords Nasıl Çalışır?

Adwords reklamlarından en iyi şekilde yararlanmak için, anahtar kelime seçimi çok önemlidir. Sırasıyla, anahtar kelime, yerleşim, reklam sıralaması, teklifler ve kalite çok iyi analiz edilmeli ve ona göre reklam verilmelidir.

Belirlenen kelime ve kelime öbekleri aranan anahtar kelimelerle eşleştiği zaman reklamların öne çıkması daha kolay olacaktır. Örnek verirsek, android telefon satıyorsanız, anahtar kelime olarak kampanyanızda ‘orijinal android telefonlar’  kelimesini kullanabilirsiniz. Ziyaretçiler Google’a orijinal android telefonlar veya yakın anahtar kelime yazdığında, arama sonuçları sıralamasında reklamınız gözükebilir. Android telefon satışı yapan, Google aramalarında çıkan bütün kanallar ve web sitelerinde reklamınız gözükebilir.

Reklam ayarlarını yaparken  spesifik kelimeler kullanmanız daha fazla etkileşim olmasına yardımcı olacaktır. Örnek android telefon değilde orjinal android telefonlar, android telefon aksesuarları, orjinal android telefon parçalarıandroid telefon incelemeleri gibi. Kelimeleri daha özgün etiket girerek sıralamaya sokabilirsiniz.

Tags

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close