Adsense Kullanımı

Adsense Kazanç Düşüklüğünün Sebebi Nedir

Adsense kazanç düşüklüğünün sebebi nedir

Adsense kazanç düşüklüğü, son zamanlarda sık rastlanılan bir sorun olmuştur. Adsense reklam tıklaması alıyorsunuz ama adsense kazancı maalesef yok. Adsense reklamları sitede gösteriliyor ve tıklama alıyorsanız ve kazanç yok ise bunun birçok sebebi bulunmaktadır. Adsense reklam konusunda son zamanlarda yenilikler yaparak sürekli kendini güncelleyip gelişmektedir. Reklamların daha iyi gösterimi ve reklamverenin doğrudan müşteriye ulaşmasını hedeflemektedir.

Dünyada en iyi reklam firması, reklamverenlerin görüşlerine göre google adsense şirketidir. Adsense aynı zamanda youtube kanallarında reklam yayınladığı için, daha fazla müşteri kitlesine ulaşmaktadır. Adsense reklamları bütün video platformlarında tercih edilen reklam firması olarak dünya çapında birinci sırada yer almaktadır.

Adsenseden para kazanmak için başvuru yaptınız ve reklamlarınız onaylandı ise dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, adsense program politikalarını ihlal etmemektir. Bütün adsense reklam politikalarını uyguladınız ve reklam tıklaması alıyor ve kazanamıyorsanız dikkat etmeniz konular vardır.

Adsense kazanç düşüklüğünün nedenleri nelerdir
Adsense kazanç düşüklüğünün nedenleri nelerdir

Adsense ayarları içerisinde bulunan, site yetkilendirme ayarını etkin durumda kullanıyorsanız ve reklam eklediğiniz siteyi yetkilendirmediyseniz problemlerden birtanesi bu olabilir. Yetkilendirdiğiniz siteleri kontrol etmek için adsense giriş yapınız ve hesap ve siteler kısmından kontrol sağlayınız.

Adsense sitenizdeki hareketleri izlediği için, bazı reklam tıklamalarını geçersiz etkinlik görerek problem çıkarabilir ve kazanç sağlayamazsınız. Google şirketi reklamverenleri koruduğu için, yapay trafik ve tıklamaların olmaması için sürekli önlem almaktadır. Reklamlarınız aktif olarak gözükse bile, yapay tarafik ve tıklamalar geçersiz tıklama ve gösterim sayılarak reklamverenlerden ücret alınmamaktadır.

Google Analystic Nasıl Kullanılır
Google Analystic Nasıl Kullanılır

Web sitenize saldırı yapılıp yapay trafik ve sahte tıklama alabilirsiniz. Şayet böyle bir durum oluşmuşsa analyticden kontrol edip önlem almalısınız. Önlem almayı geciktirirseniz google adsense hesabınızın kapanmasına sebeb olabilir.

Adsense kazancınızı ve trafiği artırmak için dikkat etmeniz gerekenler nelerdir kısaca yazıyorum.

  • Yazdığınız aynı konuların yayınlandığı büyük web sitelerinde sitenizin reklam ve tanıtımını yapmaya özen gösterin.
  • Web sitenizi sosyal medyada tanıtın ve sitenize takipçi sayfaları oluşturun.
  • Sitenizin sayfalarının googlede düzgün yerleştiğinden emin olmak için Google Search Console ‘u kullanın.
  • Sitenizin devamlı takibi için sürekli güncel tutun.

Açıkladığımız problemler adsense tıklama alıyorum ama kazanamıyorum diyorsanız, sorunlarınızın en büyük çözüm yoludur.

 

Tags

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close