Adsense Kullanımı

Adsense Hesabına Youtube Kanalı Nasıl Eklenir

Adsense Hesabına Youtube Kanalı Nasıl Eklenir

Adsense hesabına youtube kanalı nasıl eklenir ve bir adsense hesabına kaç tane youtube kanalı bağlayabiliriz. Youtube ile para kazanmak isteyen herkesin bir adet adsense hesabı mutlaka olması lazımdır. Adsense hesabı ne işe yarar bilmeyenler için kısaca açıklayalım. Adsense hesabı google hesabınızdır. Google şirketi web siteniz ve youtube kanalınız üzerinden kazandığınız kazançları adsense hesabınızdan takip ederek, her ayın 11 inde kesinti hariç net tutarı size alacağınız olarak kesinleştirir. Adsense hesabınızda alacağınız tutar kesinleştikten sonra her ayın 21 ile 26 sı arası adsense hesabına eklediğiniz banka hesabınıza paranız yatırılır.

Adsense Ödemesi
Adsense Ödemesi

Youtube kanalınız var ve para kazanmak istiyorsanız, öncelikle kanalınızın para kazanma başvurusunu yaparak onaylanmasını bekleyin. Youtube kanalınız onay aldı ve reklam yayınlanmaya başladıysa kanalınız üzerinden adsense başvurusunu yaptığınız için adsense hesabı ihtiyacınız olmayacaktır. Şayet başkasından youtube kanalı satın aldıysanız ve adsense hesabınız var ise kazancınızı almak için adsense ihtiyacınız olacaktır. Youtube kanalı satın aldınız ve adsense hesabınızda varsa youtube kanalınızı adsenseye nasıl bağlarız kısaca anlatayım.

Adsense hesabınıza giriş yapıyoruz ve ayarları tıklayıp açıyoruz.

Adsense Ayarları
Adsense Ayarları

Ayarlardan erişim ve yetkilendirme bölümünü açıyoruz. Kullanıcı yönetimi paneli altındaki davet bölümüne youtube analımızın mail adresini yazıyoruz ve davet göndere basıyoruz.

Adsenseye youtube kanalı nasıl bağlanır
Adsenseye youtube kanalı nasıl bağlanır

Youtube kanalımızın mail adresine adsenseden gelen daveti mail adresimize giriş yaparak kabul ediyoruz. Adsense hesabımızı kanalımıza bağlamak için kanalımıza giriş yapıyoruz, para kazanma sekmesine giriş yapıyoruz.

Adsense hesabına kanal bağlama
Adsense hesabına kanal bağlama

İlişkilendirilmiş adsense hesabına tıklıyoruz ve değiştir düğmesine basıyoruz. Burda gözüken adsense kimliği bağlı olduğu adsense hesabını göstemektedir. Başkasının youtube kanalını satın aldığımız zaman onun hesabı gözükür. Bu aşamada biz kendi adsense hesabımıza kanalımızı değiştir diyerek bağlayacağız.

 

Adsense hesabı değiştirme
Adsense hesabı değiştirme

Değiştire tıkladığımız zaman kanalımızın ismi gelecek, kanal isminize tıklayarak ekranı takip edip işlemleri bitiriyoruz. Artık adsense hesabınız hazır, youtube kanalınızdan kazandığınız gelirleri alabilirsiniz. Adsense hesabınıza istediğiniz kadar kanal bağlayıp ödeme alabilirsiniz. Tavsiyemiz en fazla 10 kanal bağlayın. Ne kadar çok kanalınız olursa o kadar riskiniz artmaktadır. Adsense politikalarına uymayan bir kanalınız adsense hesabınızın kapanmasına neden olabilir.

Tags

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close