Adsense KullanımıWeb Adsense

Adsense de En fazla Kazandıran Ülkeler ve Diller Hangileridir?

Adsense de Ülke ve Dillere Göre En Yüksek Kazançlar

İnternet üzerinden para kazanmak ve gelir sıkıntısı çekmemek için mutlaka araştırma yapmışsınızdır. Bu araştırmalarda en sık rastaladığımız konulardan birisi, ülkelere ve dillere göre kazanç oranlarının değişken olduğudur. Adsense kazançları reklamlara tıklama ve gösterim sayısına göre belirlenmektedir. Adsense  de kazançları artırmak için dikkat edilecek nokta, tıklama sayısı değil TBM oranıdır.  Adsense kazanç oranı TBM oranına göre değişiklik göstermektedir. TBM açılımı, (tıklama başına maliyet) hesabıdır.

Adsense ile Ülke ve Dillere göre ne kadar kazanç sağlanır?

İnternet üzerinden Adsense reklamları ile ara kazanmak için bir web siteniz varsa, çok iyi takip etmeli, yönetmeli ve güncel tutmanız gereklidir. Web sitesi kurmak ve para kazanmayı beklemek yanlış bir beklentidir. Web sitenize yüksek sayıda ziyaretçi çekmeyi başarırsanız istediğiniz olur ve geceleri, tatil günleri, 7 gün 24 saat para kazanabilirsiniz. Yalnız unutulmaması gereken Türkiye de kazanç oranlarının oldukça düşük olduğudur. Türkçe bir siteniz ile para kazanmanız oldukça yorucu ve uzun bir yolculuktur. Google Türkçe içeriklere oldukça düşük kazanç oranları vermektedir.

Türkçe sitenin Adsense ile ne kadar kazanır hesaplayalım. Türkçe bir web siteniz var ve anlık 300 ile 600 arası trafik aldığını varsayalım. Adsense reklam yerleşimi çok iyi kurgulanmış ve politika kurallarına uygun ise 1600 ile 2200 arası reklam tıklaması alır. Google nin Türkiye de TBM oranı, 0.09 ile 0.013 arasında olduğu için hesabımızı ona göre yapalım. Günlük 1600 tıklama aldığımızı varsalım ve TBM oranımız 0.010 olsun, kazancımız 1600 x 0.010 = 160 TL günlük kazancımız olur. Ayrıca gösterim başı kazanç olarak 20 TL gelirse günlük 180 TL kazanabiliriz. Bu hesaba göre aylık kazancımız 4800 TL olur.

Yukarıda verdiğimiz kazançları yakalamak için, günlük çok aranan kelimelerden oluşan, seo odaklı içerikler girmeniz gereklidir. Türkçe içerikler için çok emek az kazanç cümlesini kurabiliriz. Ülkemizdeki kazanç durumunu değerlendirdikten sonra, yabancı ülkelerin kazanç durumlarınada bakalım.

Adsense Ülkelere Kazanç İlk 20 Sıralaması

Adsense Ülkelere Göre Kazançlar
Adsense Ülkelere Göre Kazançlar
Adsense Kazanç Dillere Göre Kazanç Oranları
Adsense Kazanç Dillere Göre Kazanç Oranları
Adsense Kazanç Oranları
Adsense Kazanç Oranları
Adsense Kazançlarında Türkiye Sıralaması
Adsense Kazançlarında Türkiye Sıralaması

Yukarıdaki sıralamaya göre ülkemiz 93. sırada yer almaktadır. İlk 3 sırayı, Avusturalya, Amerika Birleşik Devletleri ve Norveç  almaktadır. Web sitesi üzerinden Adsense reklamı ve gösterim bazlı kazanç sağlamak istiyorsanız mutlaka ingilizce bir web sitesi ve en fazla aranılan kelimelerden oluşan içerikler oluşturmanız gerekiyor.

Tags

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close